KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14949228
nr 1494 9228
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Porträtt. Signerad. Olja på pannå, 38x33 cm, yttermått inklusive ram: 56x51 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 19:18:26
150 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin